
Boeken
Boek over de Tilburgsche Waterleiding-Maatschappij25 oktober 2008
door Henk Rienks
‘Een zegen voor de Stad’, Tilburgsche Waterleiding-Maatschappij 1895 – 2007
door Henk van Doremalen, uitgegeven door de auteur zelf, 2008. Te bestellen bij de heer Van Doremalen, hevador@home.nl, voor €10,00 plus verzendkosten.
Dit is niet het eerste boek over de watervoorziening van Tilburg. In 1995 verscheen het boek van Cor van der Heijden en ter gelegenheid van 100 jaar water uit de kraan verscheen in 1998 het boek ‘Werken aan water’, dat van dezelfde schrijver is als het nu verschenen boek. Viel er dan nog veel interessants toe te voegen aan de inhoud van de twee eerder verschenen boeken over hetzelfde onderwerp? Volgens de auteur wel. Natuurlijk de ontwikkelingen van de laatste tien jaar, waarin het onontkoombare einde van de onderneming als waterleverancier en nutsbedrijf naderde. Verder is het archief van het bedrijf nu geheel ontsloten, wat een overzicht per jaar van de belangrijkste feiten mogelijk maakte.
Dit is een echte bedrijfsgeschiedenis, waarin het bedrijf, zoals dat naar voren komt uit de officiële stukken, centraal staat. In zijn vorige boek stond het personeel van de onderneming centraal. Het bevat interviews met personeelsleden, vandaar de titel ‘Werken aan water’. Cor van der Heijden schonk meer aandacht aan de ontwikkelingen in de maatschappij rondom de komst van de waterleiding ruim een eeuw geleden. Inderdaad, dit boek voegt nog wat toe aan de al bestaande twee boeken. Met z’n drieën geven ze nu een compleet beeld van de watervoorziening in Tilburg. Voor een vierde boek is echt geen plaats meer!
© Copyright 2002-2011 Nederlandse Watertoren Stichting
